O nás

Hotel u Pralesa

Nabízíme ubytování v kouzelné, nedotčené přírodě v srdci Novohradských hor. Apartmány se achází ve druhém podlaží a jsou bezbariérově přístupné.

Jde o 3 apartmány:

• Apartmán Imladris 2+KK – 4 postele, kuchyně, pohovka, koupelna se sprchovým koutem, předsíň.
• Apartmán Tereza – 2 postele, koupelna se sprchovým, předsíň.
• Apartmán Marie 2+KK – 4 postele, kuchyně, koupelna se sprchovým koutem, předsíň.

Ke všem apartmánům náleží venkovní parkovací stání.

K relaxaci můžete využít saunu a vířivku. V objektu je k dispozici příjemná restaurace s pergolou k venkovnímu posezení.

Okolní nádherná příroda je tady jen pro Vás, najdete zde klid a pohodu. Je zde množství turistických cest, pro pěší i pro cyklisty. Lesy jsou plné hub a lesních plodů. Ve vzdálenosti do 4 km najdete dvě krásná přírodní koupaliště, Zlatou Ktiš a Mlýnský rybník.

Národní přírodní rezervace Žofínský prales je nejstarší rezervací nejen u nás, ale i v celé střední Evropě. Od poloviny 18. století se na většině tohoto území vyvíjí prales bez jakéhokoliv zásahu člověka. Rostou zde hlavně buky, dále také smrky, jedle, javory a jilmy. Nejstarší stromy jsou až 400 let staré. Z důvodu nerušeného vývoje ekosystému je 1 km2 Žofínského pralesa nepřístupný. Prohlédnout si ho můžete z okolo vedoucí cyklostezky č. 34 z Žofína k Huťskému rybníku a také z lesní cesty do Žofína. Drobné potůčky v okolních lesích sbírají vodu do říčky Černá, po které dříve voraři plavili dřevo.

Z rozhleden na Kraví hoře (6 km) a na Hradišťském vrchu (13 km) uvidíte nejen okolní malebnou krajinu, ale za hezkého počasí i Alpy.

Hranice s Rakouskem je dostupná 5 km a dají se tak využívat např. i cyklostezky u našich sousedů. Český Krumlov se svým zámkem je mimořádným architektonickým skvostem a nabízí široké kulturní vyžití (37 km). Dalšími tipy na výlet jsou např. ZOO Dvorec (24 km), koupaliště se sportovním areálem a tenisovými kurty Horní Stropnice (10 km), přehrada Humenice (11 km), Žárský rybník (16 km), koupaliště Kaplice (17 km), město a hrad Nové Hrady (17 km).

Karlstift

The ski resort Aichelberglifts – Karlstift (Bad Großpertholz) is located in the Oberes Waldviertel (Upper Waldviertel) (Austria, Lower Austria (Niederösterreich), Waldviertel). For skiing and snowboarding, there are 6 km of slopes available. 3 lifts transport the guests. The winter sports area is situated between the elevations of 890 and 1,050 m.

Harmanschlag

The ski resort Arralifts – Harmanschlag (St. Martin) is located in the Oberes Waldviertel (Upper Waldviertel) (Austria, Lower Austria (Niederösterreich), Waldviertel). For skiing and snowboarding, there are 2.1 km of slopes available. 2 lifts transport the guests. The winter sports area is situated between the elevations of 734 and 857 m.

Lipno

The ski resort Lipno is located in the South Bohemian Region (Jihočeský kraj) (Czech Republic). For skiing and snowboarding, there are 13.5 km of slopes available. 8 lifts transport the guests. The winter sports area is situated between the elevations of 710 and 900 m.